T42M2227M025EZA
Electro-Films (EFI) / Vishay
T42M2227M025EZA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T42M2227M025EZA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T42M2227M025EZA
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 220UF 20% 25V SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 320 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
320 pcs640 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.319" L x 0.276" W (8.10mm x 7.00mm)
Series:TANTAMOUNT™, T42
Ratings:COTS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:718-2125-2
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Manufacturer Size Code:M2
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):200 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:220µF Molded Tantalum Capacitors 25V Nonstandard 200 mOhm @ 100kHz
Capacitance:220µF