T350A104K050AT
KEMET
T350A104K050AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T350A104K050AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T350A104K050AT
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 0.1UF 50V 10% RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.177" Dia (4.50mm)
Series:T350, UltraDip II
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:399-3527
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.280" (7.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):26 Ohm
Detailed Description:0.1µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50V Radial, Disc 26 Ohm
Capacitance:0.1µF