T330A225K035AS
KEMET
T330A225K035AS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T330A225K035AS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T330A225K035AS
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.230" L x 0.105" W (5.84mm x 2.67mm)
Series:T330
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-11321
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:0.125" (3.18mm)
Height - Seated (Max):0.353" (8.96mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):9 Ohm
Detailed Description:2.2µF Molded Tantalum Capacitors 35V Radial 9 Ohm
Capacitance:2.2µF