T2K110BJ104MB-T
Taiyo Yuden
T2K110BJ104MB-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T2K110BJ104MB-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T2K110BJ104MB-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP ARRAY 0.1UF 25V X5R 0504
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0504 (1410 Metric)
Other Names:CE T2K110 BJ104MB-T
T2K110BJ104MBT
Number of Capacitors:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:0.1µF Isolated Capacitor 2 Array 25V X5R 0504 (1410 Metric)
Circuit Type:Isolated
Capacitance:0.1µF