T25FR-C20Y
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T25FR-C20Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T25FR-C20Y
Manufacturer Panduit
Description SPIRAL WRAP 1/4" X 100' BLACK
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Width:-
Wall Thickness:0.040" (1.02mm)
Type Attributes:Harness
Type:Spiral Wrap
Series:T
Other Names:07498310783
T25FR-C20Y-ND
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Material:Polyethylene (PE)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Liquid Protection:-
Length:100' (30.48m)
Heat Protection:Flame Retardant
Features:-
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:0.250" (6.35mm)
Diameter - Inside, Non-Expanded:-
Diameter - Inside, Expanded:2.000" (50.80mm)