T198D826K125AS
KEMET
T198D826K125AS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T198D826K125AS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T198D826K125AS
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT 82UF 125V 10% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:125V
Type:Hermetically Sealed
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
Series:T198
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:399-3435
T198D826K125AS7340
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:Wet Tantalum
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):2.82 Ohm
Detailed Description:82µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 125V Axial 2.82 Ohm
Capacitance:82µF