T10C080B
Buy T10C080B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T10C080B
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR TVS 80V 250A 3PIN RADL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:2V
Voltage - Off State:80V
Voltage - Breakover:120V
Series:SIDACtor®
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 3 Leads
Number of Elements:2
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):120mA