T10B220B
Hamlin / Littelfuse
T10B220B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T10B220B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T10B220B
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTR SIBOD 220V 250A DO201AD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:214V
Voltage - Breakover:265V
Series:SIDACtor®
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-201AD, Axial
Other Names:T10B220BT
Number of Elements:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):120mA
Capacitance:41pF