T10A270E
Hamlin / Littelfuse
T10A270E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T10A270E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T10A270E
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR SIBOD 270V 100A DO-15
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:270V
Voltage - Breakover:360V
Series:SIDACtor®
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-204AC, DO-15, Axial
Other Names:T10A270ET
Number of Elements:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):100A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):180mA
Capacitance:30pF