T100V-020.0M
Connor-Winfield
T100V-020.0M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T100V-020.0M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T100V-020.0M
Manufacturer Connor-Winfield
Description OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 16 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:VCTCXO
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:T100/200
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:10-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Other Names:CW762DKR
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±100ppb
Frequency:20MHz
Detailed Description:20MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2.1mA