SZMMSZ18ET1G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
SZMMSZ18ET1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZMMSZ18ET1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZMMSZ18ET1G
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description DIODE ZENER 18V 500MW SOD123
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOD-123
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:500mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-123
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Impedance (Max) (Zzt):45 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 18V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 12.6V