SZMMQA33VT1G
onsemi
SZMMQA33VT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZMMQA33VT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZMMQA33VT1G
Manufacturer onsemi
Description SZMMQA Series Quad 150 W 33 V Uni-Directional Automotive ESD Protection Diode -
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 46939 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.6V
Voltage - Breakdown (Min):31.4V
Unidirectional Channels:4
Type:Zener
Supplier Device Package:SC-74
Series:Automotive, AEC-Q101, MMQA
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:150W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:SC-74, SOT-457
Other Names:SZMMQA33VT1GOSDKR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):504mA (8/20µs)