SY100EP56VK4I
Micrel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP56VK4I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP56VK4I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EP56VK4I |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel |
| Description | IC Diff Dig Multpl 2X2: 1 20TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.106 | $0.999 | $0.901 | $0.881 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Dual Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | ±3 V ~ 5.5 V |
| Type: | Differential Digital Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 20-TSSOP |
| Series: | 100EP |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Differential Digital Multiplexer 2 x 2:1 20-TSSOP |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 2 x 2:1 |
| Base Part Number: | 100EP56 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EP56VK4I, use the request quote form to request SY100EP56VK4I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EP56VK4I.The price and lead time for SY100EP56VK4I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EP56VK4I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
