SY100EP33VKG-TR
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP33VKG-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP33VKG-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EP33VKG-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC DIVIDER /4 5V/3.3V 8-MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.637 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V ~ 5V |
|---|---|
| Trigger Type: | Positive, Negative |
| Timing: | - |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Series: | 100EP |
| Reset: | Asynchronous |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Other Names: | SY100EP33VKG TR SY100EP33VKG TR-ND SY100EP33VKGTR SY100EP33VKGTR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Elements: | 1 |
| Number of Bits per Element: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | Divide-by-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Direction: | - |
| Detailed Description: | Counter IC Divide-by-4 1 Element 1 Bit Positive, Negative 8-MSOP |
| Count Rate: | 4GHz |
| Base Part Number: | 100EP33 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EP33VKG-TR, use the request quote form to request SY100EP33VKG-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EP33VKG-TR.The price and lead time for SY100EP33VKG-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EP33VKG-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
