SY100EP32VKI
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP32VKI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP32VKI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EP32VKI |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC DIVIDER /2 5V/3.3V 8-MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 300 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.201 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3V ~ 5.5V |
|---|---|
| Trigger Type: | Positive, Negative |
| Timing: | - |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Series: | 100EP |
| Reset: | Asynchronous |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Elements: | 1 |
| Number of Bits per Element: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Logic Type: | Divide-by-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Direction: | Up |
| Detailed Description: | Counter IC Divide-by-2 1 Element 1 Bit Positive, Negative 8-MSOP |
| Count Rate: | 4GHz |
| Base Part Number: | 100EP32 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EP32VKI, use the request quote form to request SY100EP32VKI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EP32VKI.The price and lead time for SY100EP32VKI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EP32VKI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
