SY100EP16UMG-TR
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP16UMG-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP16UMG-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EP16UMG-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC LN RCVR DIFF 2.5V/3.3V 8-MLF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.296 | |||||
Specifications
Data sheet
| Supply Voltage: | 2.375 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-MLF® (2x2) |
| Series: | 100EP |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-VFDFN Exposed Pad, 8-MLF® |
| Other Names: | 576-3429-2 SY100EP16UMG TR SY100EP16UMGTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Bits: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Logic Type: | Differential Receiver/Driver |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Differential Receiver/Driver IC 8-MLF® (2x2) |
| Base Part Number: | 100EP16 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EP16UMG-TR, use the request quote form to request SY100EP16UMG-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EP16UMG-TR.The price and lead time for SY100EP16UMG-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EP16UMG-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


