SY100EP11UKG-TR
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP11UKG-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP11UKG-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EP11UKG-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1: 2 3 GHz 8-TSSOP, 8-MSOP (.118", 3.mm Width) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.983 | $2.693 | $2.429 | $2.376 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Series: | 100EP, ECL Pro® |
| Ratio - Input:Output: | 1:2 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output: | ECL, LVECL, LVPECL. PECL |
| Other Names: | 576-1559-2 SY100EP11UKG TR SY100EP11UKGTR SY100EP11UKGTR-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | ECL, LVECL, LVPECL. PECL |
| Frequency - Max: | 3GHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:2 3GHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Base Part Number: | SY100EP11 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EP11UKG-TR, use the request quote form to request SY100EP11UKG-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EP11UKG-TR.The price and lead time for SY100EP11UKG-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EP11UKG-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
