SY100EL91ZG
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL91ZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL91ZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EL91ZG |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | 5V Triple Ecl/Lvecl-To-Pecl/Lvpecl Translator, 20 Soic .300In Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.916 | $4.437 | $4.002 | $3.915 | ||
Specifications
Data sheet
| Translator Type: | Mixed Signal |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-SOIC |
| Series: | 100EL |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type: | Differential |
| Output Signal: | ECL |
| Other Names: | 1611-SY100EL91ZG |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | PECL |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 3 Channel 20-SOIC |
| Data Rate: | - |
| Channels per Circuit: | 3 |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EL91ZG, use the request quote form to request SY100EL91ZG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EL91ZG.The price and lead time for SY100EL91ZG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EL91ZG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

