SY100EL33LZG
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL33LZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL33LZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EL33LZG |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | SY100EL33 Series 3.3 V Surface Mount Integrated 4 Divider SOIC-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.757 | $2.489 | $2.245 | $2.196 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V ~ 5V |
|---|---|
| Trigger Type: | Positive, Negative |
| Timing: | - |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | 100EL |
| Reset: | Asynchronous |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 576-1354 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Elements: | 1 |
| Number of Bits per Element: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | Divide-by-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Direction: | Up |
| Detailed Description: | Counter IC Divide-by-4 1 Element 1 Bit Positive, Negative 8-SOIC |
| Count Rate: | 4.2GHz |
| Base Part Number: | 100EL33 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EL33LZG, use the request quote form to request SY100EL33LZG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EL33LZG.The price and lead time for SY100EL33LZG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EL33LZG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
