SY100EL16VDZG
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL16VDZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL16VDZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EL16VDZG |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC RCVR DIFF 3.3/5V 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 48 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.264 | |||||
Specifications
Data sheet
| Supply Voltage: | 3.3V, 5V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | 100EL |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Bits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Logic Type: | Differential Receiver |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Differential Receiver IC 16-SOIC |
| Base Part Number: | 100EL16 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EL16VDZG, use the request quote form to request SY100EL16VDZG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EL16VDZG.The price and lead time for SY100EL16VDZG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EL16VDZG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

