SY100EL07ZG
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL07ZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL07ZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EL07ZG |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC GATE XOR/XNOR 2-INPUT 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 95 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.21 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | 100EL |
| Schmitt Trigger Input: | No |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | Differential |
| Other Names: | 1611-SY100EL07ZG |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 2 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Logic Type: | XOR/XNOR Gate |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | XOR/XNOR Gate Configurable 1 Circuit 2 Input 8-SOIC |
| Current - Output High, Low: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EL07ZG, use the request quote form to request SY100EL07ZG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EL07ZG.The price and lead time for SY100EL07ZG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EL07ZG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

