SY100EL01ZG
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL01ZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EL01ZG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EL01ZG |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | SY100EL01 Series -5.5 V High Bandwidth 4-Input OR / NOR Gate SOIC-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.831 | $0.75 | $0.677 | $0.662 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | 100EL |
| Schmitt Trigger Input: | No |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | Differential |
| Other Names: | 1611-SY100EL01ZG |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 4 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Logic Type: | NOR/OR Gate |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | NOR/OR Gate Configurable 1 Circuit 4 Input 8-SOIC |
| Current - Output High, Low: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EL01ZG, use the request quote form to request SY100EL01ZG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EL01ZG.The price and lead time for SY100EL01ZG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EL01ZG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
