SXA-389Z
Qorvo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SXA-389Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SXA-389Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SXA-389Z |
|---|---|
| Manufacturer | Qorvo |
| Description | Amplifier, Medium Power , 0.4 2.5GHz, 25dBm, 19dB, SOT-89 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.35 | $3.024 | $2.728 | $2.669 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Test Frequency: | 2.14GHz |
| Supplier Device Package: | SOT-89-3 |
| Series: | - |
| RF Type: | Cellular, W-CDMA, PCS, WLL, WLAN |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-243AA |
| P1dB: | 24dBm ~ 25dBm |
| Noise Figure: | 4.8dB ~ 6.3dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 12.5dB ~ 15dB |
| Frequency: | 400MHz ~ 2.5GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC Cellular, W-CDMA, PCS, WLL, WLAN 400MHz ~ 2.5GHz SOT-89-3 |
| Current - Supply: | 90mA ~ 135mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SXA-389Z, use the request quote form to request SXA-389Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SXA-389Z.The price and lead time for SXA-389Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SXA-389Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


