SX9513ETSTRT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SX9513ETSTRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SX9513ETSTRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SX9513ETSTRT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | SX951 Series 2.7 V 8-Channel Touch Button Controller with Proximity & IR Decoder |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.635 | $0.573 | $0.517 | $0.505 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Buttons |
| Supplier Device Package: | 24-TSSOP |
| Series: | - |
| Resolution: | - |
| Proximity Detection: | Yes |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | Up to 8 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| LED Driver Channels: | Up to 8 |
| Interface: | I²C |
| Detailed Description: | Capacitive Touch Buttons 24-TSSOP |
| Current - Supply: | 600µA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SX9513ETSTRT, use the request quote form to request SX9513ETSTRT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SX9513ETSTRT.The price and lead time for SX9513ETSTRT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SX9513ETSTRT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

