SX68001MH
Sanken Electric Co., Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SX68001MH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SX68001MH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SX68001MH |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 27SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.78 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 13.5 V ~ 16.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 200V (Max) |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 27-SOP |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 36-SOP (0.449", 11.40mm Width), 24 Leads, Exposed Pad |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
| Other Names: | SX68001MH DK SX68001MH-ND SX68001MHTR SX68001MX SX68001MX-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushless DC (BLDC) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Motor Driver Power MOSFET Parallel 27-SOP |
| Current - Output: | 2A |
| Applications: | Appliance |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SX68001MH, use the request quote form to request SX68001MH pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SX68001MH.The price and lead time for SX68001MH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SX68001MH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


