SX1272LM1CEP
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SX1272LM1CEP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SX1272LM1CEP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SX1272LM1CEP |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | NAMOTE-72 - 915MHZ W/O SMA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $330.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 3.7 V |
|---|---|
| Series: | - |
| Sensitivity: | -137dBm |
| Power - Output: | 20dBm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI |
| Function: | Transceiver |
| Frequency: | 860MHz ~ 1.02GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | RF Transceiver 860MHz ~ 1.02GHz SPI 300kbps |
| Data Rate (Max): | 300kbps |
| Applications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SX1272LM1CEP, use the request quote form to request SX1272LM1CEP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SX1272LM1CEP.The price and lead time for SX1272LM1CEP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SX1272LM1CEP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

