SX1223I073TRT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SX1223I073TRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SX1223I073TRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SX1223I073TRT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | IC TX UHF 433/868/916 MHZ 24TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.463 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Series: | - |
| Power - Output: | 10dBm |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | SX1223I073TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation or Protocol: | FSK |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 425 ~ 475MHz / 850 ~ 950MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | RF Transmitter FSK 425 ~ 475MHz / 850 ~ 950MHz 10dBm 153.6 kbps PCB, Surface Mount Antenna 24-WFQFN Exposed Pad |
| Data Rate (Max): | 153.6 kbps |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Current - Transmitting: | 25.8mA |
| Applications: | AMR, Home Automation, HQ Music and Data |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SX1223I073TRT, use the request quote form to request SX1223I073TRT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SX1223I073TRT.The price and lead time for SX1223I073TRT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SX1223I073TRT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

