SX101N
Apex Tool Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SX101N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SX101N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SX101N |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | SCREWDRIVER PHILLIPS #1 3.44" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 6 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.90 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.1 lb (45.36g) |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Phillips |
| Size: | #1 |
| Series: | Xcelite® |
| Other Names: | SX101 SX101-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Length - Overall: | 3.44" (87.4mm) |
| Length - Blade: | 1.44" (36.6mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Chrome Finish, Stubby Handle |
| Detailed Description: | #1 Phillips Screwdriver 3.44" (87.4mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SX101N, use the request quote form to request SX101N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SX101N.The price and lead time for SX101N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SX101N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


