SWM6-12-NH-P6
CUI, Inc.
SWM6-12-NH-P6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SWM6-12-NH-P6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SWM6-12-NH-P6
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT 12V 6W
Data sheet
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.17" L x 0.98" W x 1.44" H (55.0mm x 25.0mm x 36.7mm)
Series:SWM6-N (6W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):6W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:12V 6W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):500mA
Cord Length:59" (1.50m)