SWM6-12-EV-P6R
CUI, Inc.
SWM6-12-EV-P6R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SWM6-12-EV-P6R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SWM6-12-EV-P6R
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT 12V 6W
(In US Dollars)
1120 pcs
Data sheet
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.11" L x 1.62" W x 1.11" H (53.5mm x 41.2mm x 28.2mm)
Series:SWM6-E (6W)
Region Utilized:Europe
Power (Watts):6W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:CEE 7/16
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:12V 6W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):500mA
Cord Length:59" (1.50m)