SWM30-48-EV-P5
CUI, Inc.
SWM30-48-EV-P5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SWM30-48-EV-P5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SWM30-48-EV-P5
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT 48V 30W
Data sheet
Voltage - Output:48V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.99" L x 1.69" W x 1.16" H (75.9mm x 42.9mm x 29.5mm)
Series:SWM30-E (30W)
Region Utilized:Europe
Power (Watts):30W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:CEE 7/16
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:48V 30W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):620mA
Cord Length:47.2" (1.20m)