SWI12-24-N-P5
CUI, Inc.
SWI12-24-N-P5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SWI12-24-N-P5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SWI12-24-N-P5
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Weight:0.278 lb (126.1g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.83" L x 1.34" W x 1.65" H (72.0mm x 34.0mm x 42.0mm)
Series:SWI12-N (12W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):12W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:102-3433
SWI1224NP5
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:24V 12W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):500mA
Cord Length:59" (1.50m)