SWH120-PULG-S10-UU-WH
Sullins Connector Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SWH120-PULG-S10-UU-WH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SWH120-PULG-S10-UU-WH
Manufacturer Sullins Connector Solutions
Description CONN RECEPT 1.25MM 10POS
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:SWH120
Row Spacing:-
Pitch:0.049" (1.25mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:1
Number of Positions:10
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:-
Detailed Description:10 Position Rectangular Housing Connector Receptacle White 0.049" (1.25mm)