SW-KIT
CW Industries
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SW-KIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SW-KIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SW-KIT |
|---|---|
| Manufacturer | CW Industries |
| Description | SWITCH ASSORTMENT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $115.60 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 125V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Termination Style: | PC Pin; Press-Fit; Solder Lug; Wire Wrap |
| Series: | - |
| Quantity: | 120 Pieces (14 Values - Mixed Quantities) |
| Packaging: | Notebook |
| Other Names: | Q2501771 Q25064 |
| Mounting Type: | Panel Mount; Through Hole, Right Angle; Through Hole |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Kit Type: | Slide |
| Current - Switching: | 11A, 6A, 50mA (AC); 50mA (DC) |
| Circuit: | Assorted |
| Actuator Type: | Standard |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SW-KIT, use the request quote form to request SW-KIT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SW-KIT.The price and lead time for SW-KIT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SW-KIT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


