SUS1R5483R3BP
Cosel
SUS1R5483R3BP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SUS1R5483R3BP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SUS1R5483R3BP
Manufacturer Cosel
Description DC DC CONVERTER 3.3V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:500V
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):76V
Type:Isolated Module
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.84" L x 0.48" W x 0.26" H (21.4mm x 12.2mm x 6.5mm)
Series:SUS
Power (Watts):1.3W
Package / Case:5-SMD Module, Gull Wing
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Efficiency:72%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 400mA 36V - 76V Input
Current - Output (Max):400mA