SUD50P04-23-GE3
Vishay / Siliconix
SUD50P04-23-GE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SUD50P04-23-GE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SUD50P04-23-GE3
Manufacturer Vishay Siliconix
Description P-Channel 40-V (D-S), Mosfet
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 106553 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2V @ 250µA
Vgs (Max):±16V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:TO-252, (D-Pak)
Series:TrenchFET®
Rds On (Max) @ Id, Vgs:23 mOhm @ 15A, 10V
Power Dissipation (Max):3.1W (Ta), 45.4W (Tc)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:1880pF @ 20V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:65nC @ 10V
FET Type:P-Channel
FET Feature:-
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss):40V
Detailed Description:P-Channel 40V 8.2A (Ta), 20A (Tc) 3.1W (Ta), 45.4W (Tc) Surface Mount TO-252, (D-Pak)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:8.2A (Ta), 20A (Tc)