STTH200R04TV1
STMicroelectronics
STTH200R04TV1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STTH200R04TV1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. STTH200R04TV1
Manufacturer STMicroelectronics
Description DIODE MODULE 400V 100A ISOTOP
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.35V @ 100A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):400V
Supplier Device Package:ISOTOP®
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Reverse Recovery Time (trr):100ns
Packaging:Tube
Package / Case:ISOTOP
Other Names:497-12803-5
STTH200R04TV1-ND
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:31 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Standard
Diode Configuration:2 Independent
Detailed Description:Diode Array 2 Independent Standard 400V 100A Chassis Mount ISOTOP
Current - Reverse Leakage @ Vr:80µA @ 400V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):100A