STK28N3LLH5
STMicroelectronics
STK28N3LLH5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STK28N3LLH5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. STK28N3LLH5
Manufacturer STMicroelectronics
Description MOSFET N-CH 30V 28A POLARPAK
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2.5V @ 250µA
Vgs (Max):±22V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:PolarPak®
Series:STripFET™ V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:4.5 mOhm @ 14A, 10V
Power Dissipation (Max):5.2W (Tc)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:PolarPak®
Other Names:497-8901-2
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:2300pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:19nC @ 4.5V
FET Type:N-Channel
FET Feature:-
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss):30V
Detailed Description:N-Channel 30V 28A (Tc) 5.2W (Tc) Surface Mount PolarPak®
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:28A (Tc)