STG3684AQTR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STG3684AQTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STG3684AQTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | STG3684AQTR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC SWITCH DUAL SPDT 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.878 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single (V+): | 1.65 V ~ 4.3 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 55ns, 30ns |
| Switch Circuit: | SPDT |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max): | 500 mOhm |
| Number of Circuits: | 2 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 2:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 Circuit IC Switch 2:1 500 mOhm 16-QFN (3x3) |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 20nA |
| Crosstalk: | -72dB @ 100kHz |
| Charge Injection: | 49pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 100 mOhm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 5pF |
| Base Part Number: | STG3684 |
| -3db Bandwidth: | 55MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply STG3684AQTR, use the request quote form to request STG3684AQTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STG3684AQTR.The price and lead time for STG3684AQTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STG3684AQTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

