STF30100C
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
STF30100C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STF30100C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. STF30100C
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V ITO220
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 950 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs50 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:750mV @ 15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100V
Supplier Device Package:ITO-220AB
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Other Names:1655-1293
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Current - Reverse Leakage @ Vr:500µA @ 100V