STEVAL-SPIN3202
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STEVAL-SPIN3202 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STEVAL-SPIN3202 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | STEVAL-SPIN3202 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | EVAL BOARD STSPIN32F0A/STD140N6F |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $51.25 | |||||
Specifications
Data sheet
| Utilized IC / Part: | STSPIN32F0A |
|---|---|
| Type: | Power Management |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Secondary Attributes: | - |
| Primary Attributes: | - |
| Other Names: | 497-17651 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Motor Controller/Driver |
| Embedded: | Yes, MCU, 32-Bit |
| Detailed Description: | STSPIN32F0A Motor Controller/Driver Power Management Evaluation Board |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply STEVAL-SPIN3202, use the request quote form to request STEVAL-SPIN3202 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STEVAL-SPIN3202.The price and lead time for STEVAL-SPIN3202 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STEVAL-SPIN3202.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

