STEVAL-IFS012V12
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STEVAL-IFS012V12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STEVAL-IFS012V12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | STEVAL-IFS012V12 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | EVAL DAUGHTER STTS424E02 8-TDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $36.48 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | STTS424E02BDN3F |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Temperature |
| Sensitivity: | ±1°C |
| Sensing Range: | -40°C ~ 125°C |
| Other Names: | 497-8843 STEVALIFS012V12 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C |
| Embedded: | No |
| Detailed Description: | STTS424E02BDN3F - Temperature Sensor Evaluation Board |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply STEVAL-IFS012V12, use the request quote form to request STEVAL-IFS012V12 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STEVAL-IFS012V12.The price and lead time for STEVAL-IFS012V12 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STEVAL-IFS012V12.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
