STE-1329199RFBF
steute Wireless
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STE-1329199RFBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STE-1329199RFBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | STE-1329199RFBF |
|---|---|
| Manufacturer | steute Wireless |
| Description | ACTUATOR & WIRELESS MODULE W/GEN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $221.06 | $213.687 | $198.95 | $196.002 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Standard |
|---|---|
| Termination Style: | Antenna |
| Switch Function: | - |
| Series: | RFBF |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 22.00mm Dia |
| Other Names: | 1743-1010 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 65°C |
| Number of Positions: | 2 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Mechanical Life: | 800,000 Cycles |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Illumination Type, Color: | - |
| Illumination: | Non-Illuminated |
| Features: | Wireless |
| Electrical Life: | - |
| Detailed Description: | Selector Switch 2 Position Panel Mount |
| Depth Behind Flange: | 36.00mm |
| Current Rating: | - |
| Circuit: | - |
| Approvals: | FCC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply STE-1329199RFBF, use the request quote form to request STE-1329199RFBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STE-1329199RFBF.The price and lead time for STE-1329199RFBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STE-1329199RFBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

