STCL1120YBFCWY5
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STCL1120YBFCWY5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STCL1120YBFCWY5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | STCL1120YBFCWY5 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC OSC SILICON 12MHZ SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.61 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Oscillator, Silicon |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Other Names: | 497-6835-6 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 12MHz |
| Detailed Description: | Oscillator, Silicon IC 12MHz SOT-23-5 |
| Current - Supply: | 590µA |
| Count: | - |
| Base Part Number: | STCL11* |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply STCL1120YBFCWY5, use the request quote form to request STCL1120YBFCWY5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STCL1120YBFCWY5.The price and lead time for STCL1120YBFCWY5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STCL1120YBFCWY5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

