START405TR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy START405TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy START405TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | START405TR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | Trans GP BJT NPN 4.5V 0.01A 4-Pin(3+Tab) SOT-343 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.319 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 4.5V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Power - Max: | 45mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-82A, SOT-343 |
| Operating Temperature: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.1dB @ 1.8GHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 19dB |
| Frequency - Transition: | - |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 4.5V 10mA 45mW Surface Mount |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 160 @ 5mA, 4V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 10mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply START405TR, use the request quote form to request START405TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number START405TR.The price and lead time for START405TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# START405TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



