STA473A
Sanken Electric Co., Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STA473A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STA473A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | STA473A |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken |
| Description | Trans 4NPN Darl 100V 2A 10-SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.321 | $2.997 | $2.703 | $2.645 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1.5V @ 2mA, 1A |
| Transistor Type: | 4 NPN Darlington (Quad) |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Series: | - |
| Power - Max: | 4W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Other Names: | STA473A DK |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 36 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 50MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 4 NPN Darlington (Quad) 100V 2A 50MHz 4W Through Hole 10-SIP |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 2000 @ 1A, 4V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10µA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 2A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply STA473A, use the request quote form to request STA473A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STA473A.The price and lead time for STA473A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STA473A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

