ST95HF-VMD5T
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST95HF-VMD5T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST95HF-VMD5T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST95HF-VMD5T |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | Rf Transceiver Am/ask 3V 32-PIN Vfqfpn Ep T/r | IC Rfid Rdr/trn 13.56MZ 32VFQFPN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.442 | $3.107 | $2.802 | $2.741 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | RFID Reader/Transponder |
| Supplier Device Package: | 32-VFQFPN (5x5) |
| Standards: | ISO 14443, ISO 15693, ISO 18000-3 |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 497-14925-1 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Detailed Description: | RFID Reader/Transponder IC 13.56MHz ISO 14443, ISO 15693, ISO 18000-3 SPI 2.7 V ~ 5.5 V 32-VFQFN Exposed Pad |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST95HF-VMD5T, use the request quote form to request ST95HF-VMD5T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST95HF-VMD5T.The price and lead time for ST95HF-VMD5T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST95HF-VMD5T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

