ST6G3238BETBR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST6G3238BETBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST6G3238BETBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST6G3238BETBR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | Dual Supply Level Translator for SD/ MINISD/ T-FLASH With ±8KV contact Discharge ESD Protection |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.277 | $0.25 | $0.225 | $0.22 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 1.4V ~ 3.6V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.4V ~ 3.6V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 25-uTFBGA (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 25-TFBGA |
| Output Type: | Non-Inverted |
| Output Signal: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | Power-Off Protection |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 2 Circuit 1, 3 Channel 52Mbps 25-uTFBGA (3x3) |
| Data Rate: | 52Mbps |
| Channels per Circuit: | 1, 3 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | 6G3238 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST6G3238BETBR, use the request quote form to request ST6G3238BETBR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST6G3238BETBR.The price and lead time for ST6G3238BETBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST6G3238BETBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


