ST5-30-1.50-L-D-P-TR
Samtec, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST5-30-1.50-L-D-P-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST5-30-1.50-L-D-P-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST5-30-1.50-L-D-P-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Samtec, Inc. |
| Description | 0.5MM TERMINAL STRIP ASSEMBLY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1075 pcs | 2150 pcs | 3225 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.306 | $3.192 | $3.078 | |||
Specifications
Data sheet
| Series: | Razor Beam™ ST5 |
|---|---|
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Other Names: | SAM14643TR ST5-30-1.50-L-D-P-TR-ND |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 60 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mated Stacking Heights: | 4.5mm, 5mm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | 0.141" (3.58mm) |
| Features: | Pick and Place |
| Detailed Description: | 60 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Type: | Header, Center Strip Contacts |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST5-30-1.50-L-D-P-TR, use the request quote form to request ST5-30-1.50-L-D-P-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST5-30-1.50-L-D-P-TR.The price and lead time for ST5-30-1.50-L-D-P-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST5-30-1.50-L-D-P-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



