ST4G3235BJR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST4G3235BJR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST4G3235BJR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST4G3235BJR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC Xlator 4-BIT Dual 11-FLIPCHIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.119 | $1.01 | $0.911 | $0.891 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 1.4V ~ 3.6V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.4V ~ 3.6V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 11-FlipChip |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 11-WFBGA, FCBGA |
| Output Type: | Non-Inverted |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 497-4623-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | Power-Off Protection |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Unidirectional 1 Circuit 4 Channel 380Mbps 11-FlipChip |
| Data Rate: | 380Mbps |
| Channels per Circuit: | 4 |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Base Part Number: | 4G3235 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST4G3235BJR, use the request quote form to request ST4G3235BJR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST4G3235BJR.The price and lead time for ST4G3235BJR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST4G3235BJR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


